24.05.2024

Про це повідомив міський голова Харкова Ігор Терехов.

Так, відтепер вулиця Плеханівська називається іменем Георгія Тарасенка — харків’янина, лідера добровольчого підрозділу «Фрайкор». 25-річний Георгій «Жора» Тарасенко загинув 25 березня 2022 року в бою, коли захисникам України вдалося визволити від російських окупантів села Мала Рогань та Вільхівка на Ізюмському напрямку.

Вулицю Державінську перейменували на честь Дмитра Коцюбайла — командира батальйону «Вовки Да Вінчі», наймолодшого командира та першого добровольця, який прижиттєво отримав звання Герой України. «Да Вінчі» загинув у березні 2023 року.

Вулицю Броненосця «Потьомкіна» перейменували на честь легендарного комбата та нацгвардійця Олега Громадського, який прийняв перший бій 24 лютого 2022 року, захищаючи Харків.

Безіменний сквер на Конторській, навпроти будинку №5, названий на честь бойової медикині Владислави Черних. 28-річна військовослужбовиця «Хартії» загинула під час виконання бойового завдання. Вона була медикинею та аспіранткою Національного фармацевтичного університету.

«Ці герої загинули за всіх нас. За свободу Харкова. За незалежність України. І вони варті того, аби бути увічненими в памʼяті людей назавжди», — повідомив Терехов.

Крім цього, замість парку Горького у Харкові тепер буде Центральний парк культури і відпочинку. Як каже Терехов, ця назва вже давно прижилася серед харківʼян.

За його словами, всі «топонімічні» рішення щодо перейменування вулиць і скверів були ухвалені депутатами міської ради одностайно. Харківʼянам, які мають житло на вулицях із новими назвами, змінювати місце реєстрації та документи про право власності на нерухомість не потрібно.