24.05.2024
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявили про викриття нового випадку масштабної корупції в «Укрзалізниці». Ідеться про махінації на суму 206 мільйонів гривень при закупівлі газу для потреб підприємства.

Про це повідомила пресслужба НАБУ.

У цій справі вже оголосили підозри чотирьом людям.

За даними слідства, основою схеми став базовий договір закупівлі, до якого підписувались додаткові угоди. Зловмисники використали це, щоб не проводити відкритих торгів та систематично купувати газ за завищеними цінами. Цінову різницю учасники схеми розподіляли між собою.

У НАБУ зазначили, що схема діяла з 2016 до 2020 роки і розслідування цих розкрадань розпочалося ще на початку 2020-го.

Антикорупційні органи відзначили, що до кримінальної відповідальності за корупцію притягується майже кожен очільник філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ, який очолював підприємство з 2015 року і донині — загалом це вісім людей. Ця філія здійснює централізовані закупівлі для «Укрзалізниці».

«НАБУ неодноразово зверталось до уряду з рекомендаціями щодо усунення причин і умов, які сприяють корупції в УЗ. Надані рекомендації залишаються актуальними», — резюмували в агентстві.

Що передувало?

НАБУ та САП 23 травня повідомили про затримання одного із заступників директора «Центру забезпечення виробництва» УЗ в межах справи про схему з укладення договорів із «потрібними постачальниками».

За даними слідства, за сприяння цим угодам посадовець «Укрзалізниці» у квітні-травні отримав новий автомобіль Toyota Camry, придбаний в автосалоні за 1,55 млн грн. Машину в одному з населених пунктів Львівщини й вилучили як речовий доказ.

Через тиждень НАБУ прийшло з обшуками до керівництва «Укрзалізниці», яке пов’язане із закупівлями для потреб галузі. У компанії кажуть, що вже ухвалили «низку кадрових та адміністративних рішень» та активно проводять низку власних службових розслідувань. До правоохоронних органів у 2023 році передали близько 20 справ.