04.03.2024

23 грудня президент України Володимир Зеленський двома указами увів санкції проти 51 особи та 134 компаній, які шкодять інтересам України. Серед підсанкційних осіб є громадяни Росії, України, Латвії та Кіпру

Про це йдеться на офіційному інтернет-представництві президента.

Згідно з першим указом санкції запроваджено проти 119 компаній. Переважно це російські підприємства, які розташовані на території РФ, проте до санкційного списку потрапило ТОВ “Автодель ГАЗ”, яке працює у Криму.

Указ накладає обмеження на 43 особи, серед яких, окрім росіян, є також громадяни України та Латвії.

Згідно з другим указом під санкції потрапляють ще 8 осіб, серед яких громадяни Кіпру, України та Росії. А також обмеження накладаються на 15 компаній, серед яких половина розташована в тимчасово окупованому Криму.

Підсанкційним особам блокують активи на території України, обмежуються торговельні операції, частково чи повністю припиняється транзит ресурсів країною, анулюються ліцензії, забороняється участь у приватизації, публічних та оборонних закупівлях тощо.

  • Сполучені Штати координують тиск санкцій на Росію з партнерами в Європейському Союзі, G7, а також з іншими країнами, та мають намір посилювати тиск на Путіна й переслідувати всіх, хто допомагає йому.

Джерело