12.07.2024

Засновник Лукойлу Вагіт Алекперов вперше виявився найбагатшим серед бізнесменів Росії, піднявшись за рік на п'ять позицій

Про це пише РБК.

За останній рік статки Вагіта Алекперова збільшилися на $8,1 млрд — з $20,5 млрд до $28,6 млрд. Він піднявся впродовж року на п’ять позицій.

На другому місці опинився голова Новатеку Леонід Міхельсон та його родина ($27,4 млрд), на третьому — голова ради директорів НЛМК Володимир Лісін ($26,6 млрд).

Торішній лідер, засновник компаній “Єврохім” та СУЕК Андрій Мельниченко, тепер лише сьомий: за рік він втратив $4,1 млрд, і його статки тепер становить лише $21,1 млрд.

Як пише Forbes, у Росії за останній рік рекордно зросла кількість мільярдерів. Зараз їх 125, а їх загальні статки видання оцінює у $577 млрд. При цьому раніше десять мільярдерів відмовилися від громадянства РФ. До повномасштабного вторгнення РФ в Україну у списку Forbes російських миллиардерів було 123, а їхні статки оцінювали у $606 млрд.

Російська економіка різко відновилася після спаду 2022 року, коли були введені західні санкції. Це зростання значною мірою залежить від фінансованого державою виробництва зброї та боєприпасів, і маскує проблеми у покращенні рівня життя пересічних росіян. А російські бізнесмени особливо виграли від виходу низки західних корпорацій із країни.

  • 13 березня стало відомо про смерть віцепрезидента російської компанії Лукойл Віталія Робертуса. Він імовірно вчинив самогубство, ставши четвертим топменеджером компанії, який пішов з життя.
  • Також НПЗ у Росії зазнають ударів безпілотників. Зокрема НПЗ “Лукойл-Нижегороднафтооргсинтез” (НОРСІ) у Нижегородській області був атакований у ніч на 12 березня, після чого з ладу вийшла первинна установка перероблення нафти АВТ-6, яка складає близько половини потужності підприємства.

Джерело