29.05.2024

Уранці середи, 15 травня, диспетчерський центр Укренерго застосував контрольовані аварійні відключення для промислових та побутових споживачів у всіх регіонах України

Про це повідомляє Укренерго.

Зазначається, що обмеження діятимуть в усіх регіонах України з 06:40 до 09:00. Натомість енергоживлення об’єктів критичної інфраструктури не обмежується.

“Причина – збільшення дефіциту електроенергії внаслідок того, що зросло споживання через похолодання на тлі наслідків російських обстрілів”, – йдеться у повідомленні.

Крім цього, 15 травня з 00:00 до 24:00 будуть діяти графіки обмеження потужності для промислових споживачів.

Натомість ДТЕК повідомляє, що екстрені відключення світла діють у Києві, Київській, Одеській, Дніпропетровській та Донецькій областях. 

“На жаль, важка ситуація в енергосистемі триває. Тому за вказівкою Укренерго, застосовуються екстрені відключення. Енергетики по всій країні роблять все можливе, щоб стабілізувати ситуацію”, – йдеться у повідомленні ДТЕК.

Станом на 9 ранку ДТЕК скасувало екстрені відключення світла у регіонах. 

“Станом на 09:00 екстрені відключення в Києві, Київській області, на Одещині, Донеччині та Дніпропетровщині скасовано”, – додали в ДТЕК.

Ситуація в Києві

У Київській міській державній адміністрації заявили, що обмеження енергопостачання в столиці наразі незначні та не впливають на життєдіяльність міста.

Там закликали не вмикати всі потужні електроприлади одночасно, перенести прання на ніч та вимикати світло в порожніх приміщеннях.

Натомість для промислових об’єктів рекомендують зменшити освітлення торговельних залів та використання енерговитратного обладнання, переглянути виробничі процеси та максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень.

  • Увечері 14 травня в усіх регіонах України запровадили екстрені відключення світла через дефіцит електроенергії внаслідок обстрілів РФ.
     

Джерело