20.06.2024

Уряди України та Молдови підписали угоду про будівництво автомобільного мосту через Дністер у районі населених пунктів Ямпіль – Косеуц

Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Угоду підписали віцепрем’єр-міністр з відновлення України, міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та міністерка інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Лілія Дабіжа.

Зазначається, що новий міст побудують на українсько-молдовському державному кордоні в районі населених пунктів Ямпіль (Україна) – Косеуць (Молдова). Він стане ключовою ланкою транспортного коридору між Києвом та Кишиневом.

“Сьогоднішнє підписання угоди є практичним продовженням домовленостей, досягнутих у 2021 році президентами України та Молдови. Повномасштабне вторгнення внесло корективи в реалізацію проєкту, але критична необхідність розвитку альтернативних логістичних шляхів робить проєкт Ямпільського мосту безальтернативним”, – сказав міністр Олександр Кубраков.

За словами Кубракова, завдяки мосту українські експортери отримають найкоротший шлях із центру України до країн Центральної та Південно-Східної Європи в обхід окупованого росіянами Придністров’я. 

Загальна довжина мосту становить понад 1400 м. Він матиме дві смуги руху з тротуарами з обох боків. Проєкт мосту також враховує стандарти безбар’єрності. Для орієнтування осіб з порушенням зору передбачені попереджувальні тактильні смуги.

  • Про плани України посилити автомобільне та транспортне сполучення з Молдовою міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков говорив ще у 2021 році.
  • Міністр нагадав, що у квітні уряди двох країн підписали протокол про спрощення контрольних процедур залізничного транзиту вантажів із пунктом відправлення та пунктом призначення Україна чи Молдова.
  • Також було домовлено про введення проїзду без зупинки територією України між пунктами пропуску “Фрікацей – Етулія” та “Рені – Джурджюлешть”, це сприятиме збільшенню обсягу вантажів, що перевозяться залізницею.

Джерело