24.04.2024

Україна отримає від Фонду економічного розвитку та співробітництва (EDCF), що заснований Республікою Корея, пільгові кредити розміром $2,1 млрд протягом наступних п’яти років. Вони будуть спрямовані на проєкти відновлення

Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко, передає пресслужба Мінфіну.

Відомо, що сьогодні на засіданні відповідну Рамкову угоду схвалили український та південнокорейський уряди.

“Зроблено ще один крок до фіналізації всіх необхідних внутрішніх процедур та початку практичної реалізації домовленостей з нашими корейськими друзями. Україна або резидент України, який отримає державну гарантію, матимуть змогу залучити пільгові кредити від EDCF. Кошти будуть спрямовані на закупівлю обладнання та на проєкти відновлення”, – розповіла Свириденко.

У Мінфіні пояснюють, відповідно до умов Рамкової угоди щодо пільгових кредитів від EDCF, уряд Республіки Корея дає змогу позичальнику отримати максимальну суму зобов’язань, яка не перевищує $2 млрд 100 млн, на 2024 – 2029 роки для фінансування кредитних проєктів EDCF в Україні.

“Відповідно до угоди, на першому етапі такі кредити можуть бути залучені на постачання обладнання. З 2025 року буде можливість залучати інфраструктурні кредити на відбудову”, – додають у відомстві.

  • 29 березня повідомлялося, що Міністерство фінансів України в березні 2024 року залучило близько $9 млрд зовнішнього фінансування від міжнародних партнерів.

Джерело