22.02.2024

У Польщі прагнуть провести перевірки всього українського зерна на кордоні

Про це повідомив заступник міністра сільського господарства і розвитку села Польщі Міхал Колодзейчак, повідомляє pap.pl.

“Сьогодні ми дамо чіткі вказівки перевірити весь зерновий транзит на кордоні з Україною”, – сказав він.

Відповідаючи на питання щодо списку компаній, які імпортували зерно з України, Колодзейчак заявив: було зареєстровано 15 тис. перевезень фуражного зерна. Найменше з них, за його словами, було розміром з одну вантажівку, коли найбільше “становить цілий потяг, тобто кілька дюжин вагонів”. Він також зазначив, що більшість цього зерна не перевірялося Польщею.

На думку заступника міністра, процедури перевірки зерна на українсько-польському кордоні “заслуговують осуду”. Він також зауважив, що “не довіряє жодному імпортеру або експортеру продукції з-за кордону, який представляє нам свої тести”.

“Сьогодні на зустрічі з різними службами я вимагатиму, щоб усі партії зерна, призначені для експорту, які підпадають під ембарго, були оглянуті в Польщі. Я буду лобіювати ці правила”, – заявив Колодзейчак.

  • 7 лютого польські фермери передали офіційне повідомлення про відновлення страйків на кордоні з Україною. Блокування пункту пропуску “Дорогуськ – Ягодин” розпочався 9 лютого. Акція протесту погоджена місцевою владою до 9 березня.
  • Раніше польська профспілка фермерів “Солідарність” анонсувала оголошення загального страйку по всій країні 9 лютого. Тоді зазначали, що він розпочнеться з блокади всіх пунктів пропуску на кордоні з Україною, а також блокування доріг та автомагістралей в окремих воєводствах.
  • Причина поновлення протестів проста, за словами одного з організаторів акції Романа Кондрува, із часу попередніх акцій влада нічого не зробила із проблемами технічного зерна з України.
  • 12 лютого на українсько-польському кордоні, поблизу пункту пропуску “Ягодин – Дорогуськ” поляки висипали зерно з українських фур просто на землю.

Джерело