29.05.2024

У Казахстані заявили, що не отримували запитів від Росії щодо створення резерву бензину на випадок дефіциту через атаки безпілотників на російські нафтопереробні заводи

Про це повідомляє Orda.kz.

Зокрема, інформацію журналістів спростували у міністерстві енергетики Казахстану.

“Такий запит від міненерго РФ не надходив. Тому інформація не підтверджується”, – повідомив радник міністра енергетики Казахстану Шингис Іллясов.

Видання зазначає, що березневі атаки українських дронів на російські НПЗ призвели до того, що виробництво нафтопродуктів у РФ впало приблизно на 14%. Російська влада запевняє, що на внутрішньому ринку дефіциту немає, і запасів палива вистачає. Але через напади на НПЗ Росія, яка зазвичай експортує нафтопродукти, була змушена розпочати їхній імпорт та запровадити тимчасове обмеження на вивезення палива (воно не стосується країн ЄАЕС).

  • Нагадаємо, 8 квітня Reuters із посиланням на три поінформовані джерела повідомило, що Росія попросила Казахстан бути готовим поставити їй 100 тис. тонн бензину в разі дефіциту, посиленого атаками безпілотників. Окрім цього зазначається, що Білорусь також погодилася допомогти Росії з бензином.

Джерело