20.06.2024

За неї віддали майже 23 тисячі доларів.

Оправлена золотом вставна щелепа Вінстона Черчилля була продана на аукціоні, який пройшов у Британії. Її вартість склала 18 тисяч фунтів стерлінгів (22,75 тисяч доларів), повідомляє ВВС.

Зазначається, що Черчилль носив цю щелепу під час проголошення одних із найзнаменитіших своїх промов. Наприклад, під час промови «Ми маємо боротися на пляжах» часів Другої світової війни.

Протез був виготовлений спеціально, щоб зберегти особливість Черчилля – він трохи шепелявив.

Аукціон був проведений The Cotswold Auction Company, оцінна вартість лоту становила вісім тисяч фунтів (10 тисяч доларів). Тобто він пішов з молотка за суму, яка перевищила її вдвічі.

Черчилль все життя страждав від проблем із зубами і втратив частину з них, коли йому було 20 років. Три чи чотири комплекти вставної щелепи були спеціально виготовлені для нього на початку Другої світової війни, коли йому було 65 років.

Директорка аукціонного дому Ліз Пул сказала, що вставна щелепа стала «одними з найнезвичайніших предметів», які вони колись продавали.

Нещодавно на аукціоні продали видання єдиної прижиттєвої збірки поезій-шістдесятників Василя Симоненка – «Тиша і грім». Книга має підпис автора, а всередину було вкладено фото Симоненка.

Джерело