23.02.2024

Пошуки вже розпочалися.

В Атлантичному океані пропав підводний човен, який переправляв туристів на огляд місця краху корабля «Титанік». Берегова охорона Бостона заявила про те, що біля узбережжя Ньюфаундленду проводиться пошуково-рятувальна операція, повідомляє ВВС.

Скільки людей було на борту субмарини, і коли вона зникла, поки що неясно.

Титанік знаходиться на глибині 3800 метрів під поверхнею океану. Іноді невеликі приватні підводні човни переправляють до нього туристів та експертів.

OceanGate Expeditions, приватна компанія, яка організує глибоководні експедиції, підтвердила, що підводний апарат, що зник, належить їй і що на його борту знаходяться люди.

За місце у восьмиденній експедиції для огляду «Титаніка» компанія бере 250 тисяч доларів. Подорож своїм підводним човном з вуглецевого волокна компанія називає «шансом вийти за рамки повсякденного життя і відкрити для себе щось дійсно екстраординарне».

У компанії стверджується, що субмарина може розмістити п’ять осіб, серед яких капітан, три туристи та «експерт з контенту», як його називає фірма. Саме дослідження «Титаніка», включаючи занурення та спливання, займає вісім годин.

«Титанік» лежить на океанічному дні на відстані близько 600 кілометрів від узбережжя Ньюфаундленду. Пасажирський лайнер, який був найбільшим кораблем свого часу, зіткнувся з айсбергом під час першого рейсу з Саутгемптона до Нью-Йорка в 1912 році. З 2200 пасажирів та членів екіпажу на борту загинуло понад 1500 осіб.

У 1985 році було виявлено уламки корабля, які з того часу ретельно досліджуються.

Джерело