13.07.2024

Мовник каже, що ніяких штрафів не отримував.

Суспільне Мовлення не отримало жодних скарг чи штрафів за те, що українська делегація під час «Євробачення-2024» з’явилася у грінрумі в футболках з написом Free Azovstal Defenders. Так у «Суспільному» відреагували на відповідну заяву реперки alyona alyona, яка разом із Jerry Heil на цьогорічному конкурсі посіла третє місце.

«Ми отримуємо запитання стосовно коментаря учасниці Євробачення-2024, реперки alyona alyona, про те, що українську делегацію оштрафували за перебування в грінрумі в футболках із написом «Free Azovstal Defenders» («Звільніть захисників Азовсталі»). Наразі Суспільне Мовлення як член ЄМС, який забезпечує участь представників України на Пісенному конкурсі Євробачення, не отримало жодних скарг та штрафів за нібито порушення правил», – йдеться у заяві «Суспільного».

Водночас мовник наголосив, що Європейська мовна спілка справді має право застосувати  санкції, якщо правила конкурсу порушуватимуть. Про це артистів повідомляють ще під час підписання контракту. У «Суспільному» нагадали, що «Євробачення» відкрито займає позицію аполітичності і просить всіх учасників дотримуватись цього правила.

«Україні важливо бути присутньою на Євробаченні, і ми з року в рік робимо все, аби Україна була достойно репрезентована на конкурсі», – підсумували в «Суспільному»

Раніше alyona alyona розповіла в Instagram, як члени української делегації робили принти на футболках та змогли пройти в них у грінрум пісенного конкурсу. Адже за словами виконавиці,  охорона перевіряла речі на предмет і якщо знаходила на ньому якийсь напис, то заклеювала його скотчем або просила зняти одяг. Проте команда вдягла футболки FREE AZOVSTAL DEFENDERS і в такий спосіб змогла потрапити у грінрум. В кінці вона дописала: «Ми дуже ризикували, проте все вийшло. Відбилися просто фінансовим штрафом». Однак згодом фразу про штраф реперка прибрала з посту.

11 травня у Мальме відбувся фінал «Євробачення-2024». Перемогу в ньому вперше в історії конкурсу здобула небінарна особа Nemo зі Швейцарії. 

Дует співачок від України alyona alyona і Jerry Heil з піснею Teresa & Maria зайняв третє місце. Свій виступ на «Євробаченні» виконавиці закінчили таким посланням: «Єдність для світу. Мир і свободу Україні».

Джерело