17.06.2024

Україна другий день поспіль запросила аварійну допомогу з Європи через дефіцит потужності в енергосистемі у вечірні години. Людей просять економити електроенергію

Про це повідомила пресслужба Укренерго.

“8 червня для балансування енергосистеми використовувалась аварійна допомога з Румунії та Польщі. Загальний обсяг допомоги склав 1200 МВт-год”, – ідеться в повідомленні.

Наразі виробництво електроенергії забезпечує потреби споживачів. Протягом п’ятниці планується імпорт із Словаччини потужністю 40-249 МВт. Також є незначний експорт до Молдови потужністю 7-9 МВт.

Через підтоплення, спричинене підривом Каховської ГЕС, станом на ранок 9 червня на Херсонщині залишаються знеструмленими майже 24 тис. споживачів, а на Миколаївщині – понад 2 тис. споживачів.

Також через обстріли зафіксовано відключення частини абонентів у Житомирській і Харківській областях.

Людей закликали економно споживати електроенергію ввечері, аби зберегти баланс в енергосистемі.

Варто зазначити, що 7 червня Україна вже приймала аварійну допомогу з Румунії через дефіцит потужності в енергосистемі.

  • У вівторок, 6 червня, російські окупаційні війська здійснили підрив Каховської ГЕС, внаслідок чого її було повністю зруйновано. Детальний перебіг подій – тут. 
  • Через підтоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС на вечір 8 червня з небезпечних територій евакуювали понад 2,3 тисячі мешканців Херсонської та Миколаївської областей. 
  • Більше новин про ситуацію, пов’язану з підривом Каховської ГЕС, можна знайти тут.

Джерело