26.02.2024

Президент Асоціації українських банків Андрій Дубас пояснив, що гривневий ресурс дуже вигідно тримати на депозитах у банках, оскільки це дозволить перекрити негативні чинники інфляції

Таку думку він висловив у етері Еспресо

“Сьогодні нести гривню у фінансові установи дуже вигідно. Адже за результатами року інфляція в Україні є дуже низькою, а індекс споживчих цін становить понад 5,6-5,8%. Це дуже низький показник на сьогодні. Тоді як банки пропонують депозити в гривнях під 14-16% річних. Тому, щоб перекрити негативні чинники інфляції і ще навіть додатково заробити, то тримати гривневий ресурс дуже вигідно на депозитах у банках”, – пояснив Дубас.

За словами Дубаса, додатковий податок на прибуток банків стане потужною підтримкою для бюджету України

“Якщо ж говорити про додатковий податок, то це стало шоком для нас з двох причин. Оскільки оподатковувати вже минулий 2023 рік ретроспективною ставкою у 36% стало приголомшливою новиною для всіх банків. З іншої сторони це стосується лише однієї галузі. Втім, якщо відійти від усіх емоцій, то додаткове оподаткування банків стане досить потужною підтримкою для нашого бюджету, особливо в умовах неритмічної фінансової допомоги від наших партнерів”, – додав він.
 

Джерело