12.07.2024

Президент України Володимир Зеленський закликав країни Заходу до конфіскації заморожених російських активів

З такою заявою він виступив на Мюнхенському безпековому форумі, під час спільної пресконференції з віцепрезиденткою США Камалою Харріс у суботу, 17 лютого 2024 року.

“Ми маємо саме цього року забезпечити конфіскацію та використання російських активів на користь захисту від російського ж терору”, – зазначив глава держави.

Читайте також: G7 наближається до рішення конфіскувати заморожені активи РФ для України, – FT

Ну думку Зеленського, саме фінансові втрати є найбільш болючими для Володимира Путіна.

“Путін не цінує життя людей, не розуміє та не поважає жодних правил. Єдине, що для Путіна важливе, гроші й сила. Потрібне сильне рішення, яке конфіскує заморожені активи Росії. І потрібен подальший повномасштабний тиск санкціями на Росію. Щоб обмежувати здатність Путіна фінансувати цю війну”, – наголосив Володимир Зеленський.

Заморожені активи Росії. Скільки це

“На цей час в юрисдикціях партнерів по G7, ЄС та Австралії заморожено 260 млрд євро активів Центрального банку Росії, причому понад дві третини з них – в ЄС”, – пояснює заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра.

  • 12 лютого Рада ЄС ухвалила рішення щодо регулювання майбутнього механізму з використання прибутків від заморожених російських активів на території ЄС на користь України.

Джерело