20.06.2024

Її планують випустити наступного року.

Сер Пол Маккартні заявив, що використовував штучний інтелект для того, щоб створити «останню пісню Beatles». За його словами, за допомогою технології вдалося «витягти» голос Джона Леннона зі старих записів.

Як розповів музикант ВВС, представити пісню планують уже цього року.

Маккартні не розкрив назву композиції, але, швидше за все, йдеться про пісню Леннона Now And Then, записану 1978 року. Її вже розглядали як «пісню-возз’єднання» 1995 року.

Маккартні отримав касету із записом пісні роком раніше від вдови Леннона Йоко Оно. На касету було записано кілька пісень, а саму її підписано «для Пола».

Декілька спроб використати запис Леннона для нової пісні гурту не увінчалися успіхом, але тепер, схоже, цілі вдалося досягти за допомогою нових технологій. Маккартні розповів, що ШІ зміг відокремити голос Леннона від звуку піаніно, а потім цей голос використали для створення пісні.

Водночас музикант додав, що інші методи використання ШІ викликають у нього стурбованість. Наприклад, йому розповідають про те, що Леннон «заспівав» чиюсь пісню, і такий ефект був отриманий за допомогою ШІ.

«Це трохи страшно, але захоплююче, бо це майбутнє. Нам просто потрібно подивитися, до чого це призведе», – додав Маккартні.

Раніше ізраїльський історик і футуролог Юваль Ной Харарі заявив про те, що для того, щоб штучний інтелект став загрозою для виживання людської цивілізації, він не повинен ні мати свідомості, ні бути здатним керувати об’єктами фізичного світу. Водночас, за словами вченого, ШІ вже зміг «зламати операційну систему людської цивілізації».

Джерело