22.06.2024

Міноборони офіційно підтвердило звільнення нашими воїнами села П’ятихатки в Запорізькій області, українські сили розтягують ресурси противника та поступово їх перемелюють на першій лінії оборони, а Світовий банк дасть 63 млн євро для фінансування виплат педагогам та держслужбовцям

ЗСУ звільнили П’ятихатки і ще 7 населених пунктів

В Міністерстві оборони України офіційно підтвердили звільнення українськими військовими села П’ятихатки в Запорізькій області. Підрозділи на таврійському напрямку просунулися до 7 км.

“У ході двох тижнів наступальних дій на Бердянському та Мелітопольському напрямках за вказаний період підрозділами ОСУВ “Таврія” було звільнено 8 населених пунктів: Новодарівку, Левадне, Сторожеве, Макарівку, Благодатне, Лобкове, Нескучне, Пятихатки”, – йдеться в повідомленні.

Бійці 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади та 2-го окремого стрілецького батальйону (2 ОСБ) підтверджують звільнення від окупантів П’ятихаток. “Рашисти тікали, залишаючи техніку та зброю за собою”, – кажуть бійці на відео.

Звільнена на півдні площа вже становить 113 кв. км.

Українські сили перемелюють росіян

Євген Дикий, громадський активіст, колишній командир взводу батальйону “Айдар”, зазначив, що українські сили розтягують ресурси противника та поступово їх перемелюють на першій лінії оборони

“Взагалі те, що відбувається на фронті, означає розтягування ресурсів росіян та їх поступове перемелювання. Українські сили вибивають противника з позицій на першій з трьох ліній оборони. Ми поки розбираємо саме першу лінію ворожої оборони”, – сказав він.

Євген Дикий зауважив, що наші воїни стирають першу лінію оборони та намагаються залишити противника без броні на наступний етап.

“Звичайно, і ми втрати несемо, як у будь-яких наступальних операціях. Але навіть при тому, що у ворога перевага в артилерії та авіації, поки що можна твердо сказати щодо співвідношення втрат, то вони явно більші у росіян. А це взагалі не є типовим, бо оборонці зазвичай втрачають менше. Це як раз показник того, що противник вже сильно ослаблений і воює, м’яко кажучи, неідеально”, – сказав Дикий.

ЗСУ знищили великий логістичний центр окупантів

ЗСУ відпрацювали по військовому об’єкту ворога під Генічеськом і знищили значну кількість боєприпасів, розповів Юрій Соболевський, перший заступник голови Херсонської обласної ради.

Він зазначив, що 18 червня в окупованому смт Рикове Генічеського району були дуже потужні вибухи, ворожі боєкомплекти детонували тривалий час

“Ми зберігаємо інформаційну тишу стосовно успіхів ЗСУ на лівобережжі Херсонщини. Однак у випадку зі смт Рикове Генічеського району можна розказати, там був знищений дуже великий логістичний центр ворога, ЗСУ влучили по складах боєприпасів. Це саме ті боєприпаси, які відправлялися до позицій окупаційних військ для обстрілу наших громад на правобережжі Херсонщини”, – повідомив Соболевський.

Також він додав, що окупанти закрили населені пункти поруч з враженною ЗСУ територією та проводять фільтраційні заходи, шукають людей, які могли наводити на цілі українські війська. 

“Вибухи були дуже потужні, детонація боєкомплекту продовжувалася тривалий час, яку чули у сусідніх населених пунктах. Там дійсно ЗСУ відпрацювали дуже круто”, – розповів Юрій Соболевський.

Україна отримала €63 млн від Світового банку

19 червня, Україна отримала від Світового банку 63 млн євро для фінансування виплат педагогам та держслужбовцям

Кошти буде спрямовано на часткове відшкодування видатків державного бюджету, здійснених для забезпечення оплати праці працівників державних органів та педагогічним працівникам за лютий та березень 2023 року.

Фінансування було надано Міжнародною асоціацією розвитку (IDA) на пільгових умовах, у рамках проєкту Світового банку “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE). Строк погашення кредиту становить 10 років з 4-річним пільговим періодом.

Джерело