24.04.2024

Український оборонний сектор за минулий рік зріс утричі. Цьогоріч у Мінстратегпромі очікують його зростання ушестеро

Про це 14 лютого на організованій Європейською бізнес-асоціацією (ЄБА) конференції Global Outlook: A Winning Vision заявила заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ганна Гвоздяр, передає Інтерфакс-Україна.

“Ворог за чисельністю, за коштами, які вони залучають, звичайно, нас перевершує. І потреби армії настільки великі, що нам навіть разом із партнерами дуже важко їх задовольнити в повному обсязі. Однак лише минулого року ми наростили оборонку втричі. Цього року ми очікуємо приріст у шість разів”, – сказала вона.

За її словами, відомство створює можливості для залучення до роботи в напрямку military-tech цивільних компаній.

“Ми говоримо про боєприпаси, корпуси для боєприпасів. Їх можуть виробляти цивільні компанії, які мають відповідне обладнання, і в цьому напрямку ми теж рухаємося”, – сказала Гвоздяр.

Окрім того, вона наголосила на тому, що наразі багато виробників дронів і БПЛА купують запчастини за кордоном, однак важливо перейти на використання деталей українського виробництва.

“Гроші всі в оборонці. Таким чином ми рано чи пізно все одно прийдемо до того, що це вигідніше для економіки в цілому. Нам дуже важливо залишати наш бюджет усередині країни”, – резюмувала чиновниця.

  • 28 листопада 2023 року президент Володимир Зеленський підписав закон про держбюджет України на 2024 рік. 50% українського бюджету складатимуть витрати на оборону та безпеку України. “Буде ще більше зброї та техніки, більше дронів, боєприпасів, ракет. Кожна гривня платників податків піде на армію”, – пояснював очільник уряду Денис Шмигаль.

Джерело