19.06.2024

Українці можуть сьогодні проголосувати за представника України на Євробаченні.

Під час голосування за представника України на «Євробаченні 2024» відбулося найбільше навантаження на Дію за весь час роботи мобільного додатку, повідомив керівник з розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік. Він пояснив, чому саме виникли проблеми з додатком.

«Дійсно рекордне навантаження за всі часи роботи мобільного застосунку. Більше, ніж коли голосували на Нацвідборі торік, ніж коли подавались на ковідну тисячу чи генерували ковідні сертифікати з Дія.Підписом. Тому багато хто опинився в черзі на те, щоб віддати голос. І сотні тисяч отриманих голосів тому підтвердження», – написав Банік у Facebook.

Він пояснив, що Дія не зберігає персональні дані, тому, коли користувачі входять до опитування, додаток відправляє запит у реєстр і перевіряє громадянство та вік. І через велике навантаження Реєстр не зміг опрацювати всі запити, тому виникла штучна черга з відповідями. Це своєю чергою й призвело до збою відображення користувачам опитування.

«Масштабування, тестування. Чи масштабувалися? Звісно, як завжди. У 5 разів від максимуму. Чи проводили навантажувальні тестування? Звісно. Але цьогорічний Нацвідбір дав у 30 разів більше навантаження… Ми вже проаналізували всі події. Все змінили, перебудували та адаптувалися… Сьогодні будемо моніторити все до закінчення голосування та триматимемо руку на пульсі. Зробимо висновки на майбутнє. Дія стійко витримала всі атаки й блекаути, витримає й наступні Нацвідбори та пікові навантаження», – додав Банік.

Нагадаємо, 3 лютого, після оголошення старту голосування за представника України на пісенному конкурсі «Євробачення-2024» у додатку Дія користувачі почали скаржитися на некоректну роботу застосунку. Тоді у Дії підтвердили збій у роботі саме через голосування у національному відборі на «Євробачення».

Зранку, 4 лютого, в офіційному Telegrаm-каналі пісенного конкурсу в Україні повідомили, що досі можна віддати свій голос за одного з фіналістів Нацвідбору, адже голосування продовжили через збій у Дії. О 15:15, 4 лютого, розпочнеться повтор фіналу. А вже о 19:05 розпочнеться прямий ефір та завершиться голосування.

Джерело