24.05.2024

Посли країн Великої сімки назвали ключові реформи, які має провести у найближчі місяці Україна для успішного майбутнього та конструктивної співпраці

Про це йдеться на сторінці G7AmbReformUA у твіттер.

Велика сімка вважає важливим поновлення декларування, посилення Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) та Національного антикорупційного бюро (НАБУ), а також забезпечення конституційного правосуддя.

“Зусилля боротьби з корупцією та інституційною реформою мають вирішальне значення для майбутнього України. Посли G7 залишаються відданими подальшій підтримці їх впровадження”, – заявили посли G7.

Щодо НАБУ та САП Велика сімка пропонує ухвалити нові законодавчі акти, спрямовані на вдосконалення процедур відбору керівника та ключових посадових осіб САП і посилити здатність регулювати її організаційну діяльність. Посли G7 також пропонують посилити незалежність Нацбанку України.

Велика сімка пропонує прийняти та запровадити законодавство про прозорий відбір суддів Конституційного суду на меритократичній основі.

  • Нагадаємо, посли G7 10 лютого закликали український парламент відновити електронне декларування.
  • Велика сімка (G7) на саміті у японській Хіросімі 19 травня підтвердила зобов’язання надавати фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку Україні.
  • 1 червня в Україні призначили новий склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів. В ЄС схвально відреагували, зазначивши, що це що розблокує судову реформу та стане ще одним кроком до членства в ЄС.

Джерело