04.03.2024

Економіст Олег Пендзин вважає, що в Україні не створені додаткові фінансові можливості для додаткової мобілізації 500 тис.

Таку думку він висловив в етері Еспресо

“Якщо влада планує мобілізувати 450-500 тис. людей, то для цього потрібно знайти десь 500 млрд грн. Де вони планують знайти ці кошти, мені дуже важко сказати. Оскільки сьогодні економіка України не генерує цих коштів”, – вважає Пендзин.

Пендзин також зауважив, що українська економіка не має достатньої кількості платників податків

“Сьогодні економіка України не має такої кількості платників податків, щоб забезпечити додаткову мобілізацію в 500 тис. осіб. Тобто, немає такої кількості робочих рук та працездатного населення. Це дуже серйозні питання. Саме це питання і підняв президент Зеленський. Теоретично мобілізувати таку кількість осіб можна. Втім, варто памʼятати, що війна – це великі гроші. Мобілізувати ми можемо багато, а от чим будемо забезпечувати таку кількість війська – питання відкрите”, – додав він.

  • Президент Володимир Зеленський 9 листопада підписав закон про продовження загальної мобілізації до 14 лютого 2024 року.
  • 19 грудня Зеленський на пресконференції за підсумками 2023 року заявив, що Генштаб звернувся з питанням мобілізації додаткових 450-500 тис. українців.
  •  25 грудня Кабінет міністрів вніс у Верховну Раду законопроєкт про внесення змін у законодавство для удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби

Джерело