24.05.2024

За минулу добу атомна генерація виробила майже половину спожитої електроенергії. Енергосистема України працює з резервом потужності й покриває потреби споживачів

Про це 15 червня повідомила пресслужба Міненерго.

“Гідрогенерація виробляє менше електроенергії, ніж планувалось. Дніпрогес-1 та Дніпрогес-2 працюють з обмеженнями. Фахівці Укргідроенерго спільно з експертами Міненерго шукають технічні рішення, які дозволять забезпечувати сталу роботу цих станцій в умовах зниженого рівня води”, – розповіли у відомстві й зазначили, що Інші станції Дніпровського каскаду працюють у плановому режимі.

Ситуація з електропостачанням на півдні

На Херсонщині за минулу добу заживили понад 800 споживачів, а на Миколаївщині – понад 600.

Загалом у Миколаївській області через підтоплення залишаються знеструмленими один населений пункт повністю та сім – частково, в Херсонській області – 4 населених пункти. У місті Херсон без світла – понад 14 тис. споживачів.

Ситуація на прифронтових і прикордонних територіях

“Зафіксовано пошкодження енергетичної інфраструктури через обстріли в Донецькій, Сумській областях. На Харківщині через обстріл пошкоджено розподільні мережі – без світла залишилися понад 9 тисяч споживачів”, – повідомили в Міненерго.

Через попередні обстріли без світла залишається частина споживачів у Херсонській, Запорізькій і Чернігівській областях.

  • 6 червня російські окупаційні війська здійснили підрив Каховської ГЕС, її повністю зруйновано. Внаслідок трагедії підтопило населені пункти Херсонської області та сам обласний центр, а також села та міста Миколаївської області. Детальний перебіг подій – тут.
  • 14 червня Європарламент визнав підрив Каховської ГЕС воєнним злочином.
  • Станом на 15 червня на Херсонщині підтопленими залишаються 44 населених пункти, а на Миколаївщині рівень води впав на 8 см.

Джерело