24.05.2024

Підводний човен перестав виходити на зв’язок 19 червня.

Венді Раш, дружина Стоктона Раша, віцепрезидента компанії OceanGate, капітана підводного човна, який перенаправляв туристів до місця затоплення «Титаніка» і зник, є праправнучкою двох найбагатших пасажирів лайнера. Вони обидва загинули під час аварії корабля 1912 року, повідомляє The New York Times.

Венді Раш є праправнучкою Ісідора Штрауса та його дружини, Іди. Вони були двома найбагатшими пасажирами «Титаніка» у його першій та останній подорожі. Ісідор народився 1845 року і був одним із власників універмагу Macy’s.

Стоктон Раш одружився з Венді, уродженою Венді Холлінгс Вейл, в 1986 році, згідно з оголошенням про весілля New York Times. На її сторінці в LinkedIn йдеться, що за останні два роки вона брала участь у трьох експедиціях OceanGate до уламків «Титаніка», а також про те, що вона є директором з комунікацій компанії та давнім членом правління благодійного фонду компанії.

Коментувати цю інформацію Раш відмовилася.

Її предки, які були пасажирами «Титаніка», найбільш відомі за своєю трагічною історією кохання. Ті, хто вижив у катастрофі, розповідають, що Ісидор відмовився сісти в рятувальну шлюпку, поки на борту ще залишалися жінки і діти, а Іда відмовилася залишати свого чоловіка, з яким прожила 40 років. Їх бачили, коли вони стояли на палубі, взявшись за руки, коли «Титанік» тонув.

Художню версію історії Штраусів було показано і у фільмі Джеймса Кемерона, який зобразив літню пару, яка лежить, обнявшись, на ліжку, коли вода піднімається навколо їхньої каюти.

Венді Раш є правнучкою однієї з дочок Штраусів, Мінні, яка вийшла заміж за доктора Річарда Вейла у 1905 році. Їхній син, Річард Вейл-молодший, пізніше обіймав посаду президента Macy’s у Нью-Йорку, а його син, доктор Річард Вейл III – батько Раш.

Нагадаємо, підводний човен, на борту якого перебувають п’ятеро людей, перестав виходити на зв’язок 19 червня. Що відомо про обставини зникнення човна та що могло стати його причиною, читайте за посиланням.

Джерело