19.06.2024

Японія надасть Україні очищувачі води, генератори та будівельну техніку для подолання наслідків підриву Каховської ГЕС, а також у кінці року проведе власну конференцію з економічного відновлення України

Про це заявив міністр закордонних справ Японії Хаяші Йошімаса на Конференції з відновлення України, що проходить у Лондоні, повідомляє Kyodo.

“Японія вирішила надати $5 млн у вигляді екстреної гуманітарної допомоги постраждалим унаслідок затоплення у таких сферах, як продовольство, вода, санітарія та охорона здоров’я. Крім того, ми надамо близько 160 очищувачів води, 530 генераторів, 30 одиниць будівельної техніки”, – сказав глава МЗС.

Також під час Конференції з відновлення України в Лондоні міністр заявив про намір провести спеціальну зустріч для японських компаній і корпорацій, щоб заохотити їх до активнішої участі в проєктах економічного відновлення України.

За словами міністра, такий захід під назвою “Японсько-українська конференція для сприяння економічному відновленню” може пройти наприкінці цього або на початку наступного року.

“Японський державний і приватний сектори можуть рішуче підтримати відновлення та відбудову України”, – наголосив він.

Хаяші розповів, що після свого виступу на конференції в Лондоні він зустрічався з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та запросив його на зустріч у Японії і глава українського уряду прийняв пропозицію.

У травні уряд Японії провів перше засідання міжміністерської ради з питань відновлення України, на якому прем’єр-міністр Фуміо Кішіда пообіцяв сприяти державно-приватному співробітництву в таких проєктах, як розмінування та відновлення інфраструктури в Україні.

В Токіо неодноразово висловлювали готовність впроваджувати в Україні унікальні для Японії форми відбудови, оскільки країна має досвід відновлень після масштабних руйнувань Другої світової війни та численних природних катаклізмів, включаючи потужні землетруси й цунамі.

У рамках своєї п’ятиденної поїздки до Європи Хаяші зустрівся зі своїми колегами з G7 у Лондоні та підтвердив, що великі індустріально розвинені демократії будуть тісно співпрацювати для відновлення миру і процвітання в Україні.

  • Нагадаємо, 17 червня повідомлялося, що представники понад 20 японських приватних і державних компаній та корпорацій планували взяти участь у міжнародній конференції з відновлення України Ukraine Recovery Conference, яка відбудеться наступного тижня в Лондоні.
  • 19 червня стало відомо, що українська урядова делегація на чолі віцепрем’єром Олександром Кубраковим вивчає японський досвід з відбудови після землетрусів задля використання його для подолання наслідків агресії РФ та катастрофи на Каховській ГЕС.
  • 20 червня уряд Японії ухвалив рішення надати фінансову допомогу сумою $5 млн для допомоги мешканцям населених пунктів, які постраждали від підриву Каховської ГЕС.

Джерело