29.05.2024

У четвер, 16 травня, по всій Україні для побутових та промислових споживачів будуть діяти графіки погодинних відключень

Про це повідомляє Укренерго.

“З 00:00 та впродовж доби 16 травня по всій Україні для побутових та промислових споживачів будуть діяти планові обмеження – графіки погодинних відключень. Це допоможе зробити контрольовані відключення більш передбачуваними для споживачів, а роботу енергосистеми більш безпечною”, – йдеться у повідомленні.

Українці можуть отримати більш детальну інформацію про те, як саме будуть діяти обмеження – у кабінеті споживача, на офіційних сайтах обленерго, а також на їхніх сторінках у соцмережах.  

В Укренерго пояснили, що обмеження запроваджують через збільшення споживання електроенергії під час похолодання.

“Потужностей українських електростанцій недостатньо через наслідки п’яти ракетно-дронових атак, здійснених Росією по українській енергосистемі з 22 березня. Обсяг обмежень розподілений рівномірно між всіма регіонами”, – наголосили енергетики.

Об’єкти критичної інфраструктури електроенергією не обмежать.

Згодом у ДТЕК повідомили про вказівки від Укренерго.

“У Києві, Київській, Одеській та Дніпропетровській областях завтра можливі стабілізаційні відключення з 00.00 до 09.00 та з 16.00 до 00.00. Також можливі відключення на Донеччині”, – заявили в компанії.

  • 15 травня генеральний директор YASNO Сергій Коваленко заявив, що причиною запровадження відключень світла стало зростання споживання, яке складно прогнозувати.
  • Ввечері 15 травня в Україні застосували екстрені відключення електроенергії в усіх регіонах.

Джерело