24.04.2024

З 15 лютого працедавці, які облаштували робоче місце для людини з інвалідністю, можуть отримати компенсацію від держави через Дію

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

“Для усунення бар’єрів на робочому місці ми запровадили в серпні минулого року програму компенсацій роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю… Ми даємо роботодавцям можливість зробити робоче середовище для своїх працівників максимально комфортним і безпечним. Вони можуть придбати для співробітників з інвалідністю необхідні їм меблі, обладнання, допоміжні засоби, а держава компенсує їхню вартість”, – сказала очільниця відомства Юлія Свириденко.

Вона зазначила, що від початку запуску програми працедавці облаштували понад 100 робочих місць для працівників з інвалідністю та отримали майже 7 млн грн компенсації від держави.

Яку компенсацію може отримати працедавець

Відповідно до умов програми, працедавець може отримати компенсацію за облаштування робочого місця за працевлаштованих людей із першою групою інвалідності — до 106,5 тис. грн, з другою групою інвалідності — до 71 тис. грн.

Як подати заявку на компенсацію

  • авторизуватися на порталі Дія за допомогою КЕП; 
  • заповнити заяву: вказати дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;
  • прикріпити документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів і довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчує інвалідність співробітника;
  • вказати IBAN свого рахунку;
  • підписати заяву КЕПом.

Рішення буде ухвалене впродовж 10 робочих днів, в разі позитивного – кошти надійдуть на рахунок протягом 5 робочих днів.

  • У грудні 2023 року Свириденко повідомляла, що уряд запланував створення 10 тис. робочих місць для людей з інвалідністю у 2024 році.

Джерело