22.06.2024

На це Елізабет Гілберт пішла через реакцію українських читачів.

Американська письменниця, авторка бестселера “Їсти, молитися, любити” Елізабет Гілберт заявила про те, що скасовує вихід свого нового роману “Сніговий ліс”, події якого розгортаються в Сибіру. Як повідомила письменниця у Instagram, на такий крок вона пішла після реакції українських читачів.

Події «Снігового лісу» розгортаються у середині минулого століття. Роман розповідає про групу людей, які вирішили піти з суспільства, протистояти радянському уряду та захистити природу у світі індустріалізації.

Гілберт розповіла, що після анонсу книжки отримала безліч реакцій та відгуків від українських читачів, сповнених болю та смутку, спричинених тим фактом, що письменниця вирішила випустити зараз книжку, події якої розгортаються в Росії.

«Я хочу сказати, що я почула та прочитала всі повідомлення, і ставлюся до них з повагою. І тому я коригую курс і знімаю книгу з календаря публікацій. Наразі не час для публікації цієї книги. Я не хочу ще більше нашкодити групі людей, яка вже переживає та продовжує переживати постійні страждання», – заявила Гілберт.

У пості в соціальній мережі письменниця також додала, що тим, хто вже оформив попереднє замовлення на книгу, будуть повернуті гроші.

Своє перше оповідання, «Пілігрими», Гілберт опублікувала в 1993 році в журналі Esquire в рубриці «Дебют молодого письменника». 2006 року вийшов біографічний роман «Їсти, молитися, кохати», який 185 днів протримався на першому місці в «Списку бестселерів The New York Times». У 2010 році було знято однойменний фільм, головну роль у якому відіграла Джулія Робертс.

Джерело