20.06.2024

До цього моменту Швейцарія відмовлялася відправляти свою зброю Україні і не давала іншим країнам передавати зброю й техніку, яку вони придбали у неї.

Швейцарія, яка довгий час забороняла іншим країнам постачати свою зброї до України, може нарешті дозволити реекспорт. Відповідне рішення ухвалив Сенат Швейцарії.

Про це йдеться на сайті парламенту.

“Країнам, які купують швейцарську військову техніку, має бути дозволено на певних умовах реекспортувати її до країн, залучених у збройні конфлікти”, – йдеться в повідомленні.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в Twitter подякував за таке важливе рішення.

“Я дякую Верхній палаті парламенту Швейцарії за важливий крок щодо розблокування реекспорту швейцарської зброї. Ми з нетерпінням чекаємо наступних кроків. Я вдячний Швейцарії за солідарність з Україною одночасно із дотриманням нейтралітету”, – зазначив Кулеба.

Рішення про реекспорт зброї не ухвалено остаточно. Його має підтримати Нижня палата парламенту Швейцарії.

Нагадаємо, що 2 червня Нижня палата парламенту Швейцарії відхилила законопроєкт “Lex Ukraine”, який дозволив би іншим державам передавати Україні зброю швейцарського виробництва.

Чому Швейцарія відмовлялася постачати зброю Україні

Швейцарія від 1815 року дотримується політики нейтралітету.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ Швейцарія відмовляла Німеччині, Іспанії, Данії та іншим країнам у проханнях про передавання зброї Україні.

Наприклад, Берлін планував передати Україні боєприпаси для зенітних установок Gepard швейцарського виробництва. Данія хотіла надати нам бронетранспортери Piranha III виробництва швейцарської компанії Mowag, проте теж отримала відмову.

Також обурення українців та міжнародної спільноти викликало рішення Швейцарії утилізувати 60 справних зенітно-ракетних комплексів Rapie. Цими системами ППО Україна могла б прикрити інфраструктуру і мирних мешканців.