22.06.2024

Блінкен наголосив, що США й надалі підтримуватимуть Україну.

Державний секретар США Ентоні Блінкен розповів, що успішний контрнаступ ЗСУ посилить позиції України під час ймовірних переговорів з Росією.

Про це він 12 червня сказав під час брифінгу.

Блінкен наголосив, що поки рано говорити про контрнаступальні дії ЗСУ та їхній успіх. Проте він переконаний, що Україна поверне свої території.

“Але важливо розуміти, що внаслідок підтримки України понад 50 державами, а також мужності та стійкості українського народу та українських військових ми впевнені, що вони й надалі матимуть успіх у тому, чого прагнуть досягти – повернути територію, яку в них захопила Росія”, – сказав він.

Держсекретар США наголосив, що Штати й надалі підтримуватимуть Україну, надаючи військову та інші форми допомоги для протистояння російським окупантам.

“Успіх у контрнаступі зробить дві речі – зміцнить позицію США за будь-яким столом переговорів, якщо виникне така нагода, і, можливо, змусить Путіна нарешті зосередитися на переговорах про припинення війни, яку він розпочав. У цьому сенсі це може насправді наблизити мир, а не віддалити його”, – наголосив Блінкен.

Нагадаємо, заступник міністра оборони генерал Олександр Павлюк розповів, що закінчення війни залежить від літньої кампанії 2023 року.

Також заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що за минулий тиждень ЗСУ звільнили сім населених пунктів, які були під контролем російської окупаційної армії.